19 sierpnia, 2021 5 min czytania

Najlepsi z najlepszych. Jak dołączyć do tego grona.

Marta Gurtat Specjalista ds. Szkoleń
5 min czytania
Archiwum Avivy

Najlepsi z najlepszych. Jak dołączyć do tego grona.

Osoby przynależące do międzynarodowego stowarzyszenia Million Dollar Round Table to najlepsi doradcy finansowo-ubezpieczeniowi na świecie. Historia tego elitarnego stowarzyszenia rozpoczęła się w 1927 roku, kiedy to w Memphis w USA spotkało się 32 najzdolniejszych ludzi w dziedzinie ubezpieczeń na życie. To właśnie oni powołali organizację MDRT, aby dzielić się wiedzą i wspierać się wzajemnie.

Warunki awansu do ubezpieczeniowej elity są wymagające. Doradca musi każdego roku osiągnąć określone wyniki sprzedażowe, przestrzegać standardów organizacji oraz opłacić składkę członkowską. Przynależność do stowarzyszenia MDRT to nie tylko prestiż, lecz przede wszystkim zwiększanie profesjonalizmu w branży ubezpieczeń. Członkostwo w MDRT to bardzo ambitne wyzwanie, ale każdy wytrwale pracujący agent jest w stanie osiągnąć ten wynik.

Anna Śliwińska - Dyrektor placówki partnerskiej Aviva w Łodzi: „Uzyskanie tytułu członka MDRT pokazuje, jak pracujemy. Co ważne, nie jest to wyróżnienie przyznawane przez towarzystwo, z którym jesteśmy związani, a niezależną instytucję oceniającą doradców z wszystkich towarzystw. Już czternasty rok z rzędu wypracowałam tytuł członka MDRT. Jest to najbardziej prestiżowa wizytówka nas, doradców, jako sprawdzonej marki. Informacja dla naszych klientów, że warto z nami współpracować, zaufać nam i powierzyć zabezpieczenie swoich finansów. Tylko doradcy o ponadprzeciętnym poczuciu etyki zawodowej, pasji i ciężkiej pracy są w stanie osiągnąć członkostwo MDRT”.

Członkostwo MDRT oznacza najwyższy standard pracy doradcy ubezpieczeniowego – to profesjonalizm, wysoki poziom wiedzy, najwyższa dbałość o jakość i etykę. To troska o klienta, oddanie i ciężka praca.

Małgorzata Cegiełkowska - Dyrektor placówki partnerskiej Aviva w Warszawie: „Pracuję w Avivie od 22 lat. Przeżyłam wiele wyjątkowych chwil, ale członkostwo w organizacji MDRT oraz tytuł Aviva Poland Grand Champion najlepiej mnie określają i najbardziej cieszą. Zajmuję się wszelkimi obszarami ubezpieczeń. Jak pracuję? Zadaję klientom wciąż te same pytania, bo odpowiedzi się zmieniają tak, jak zmienia się życie. Troska o zdrowie wszystkich klientów motywuje mnie do bardzo dużego zaangażowania w tym obszarze zabezpieczeń. Wraz z innymi członkami MDRT tworzę społeczność około 1% najlepszych doradców ubezpieczeniowych na świecie”.

Droga na szczyt może wydawać się trudna, ale jeśli ma się dobrego przewodnika oraz determinację, zdobycie góry nie jest już takie trudne. Wsparcie mentora jest bardzo pomocne dla każdej osoby, która jest ambitna, pragnie rozwoju oraz chce osiągać sukcesy. Mentor to osoba, która może, przyglądając się z boku, obiektywnie dostrzec mankamenty w pracy swojego mentee. Często sami nie dostrzegamy popełnianych błędów, nie widzimy pola do poprawy swojego warsztatu pracy. Jeśli doradca ubezpieczeniowy chce się rozwijać, dużo łatwiej i szybciej uczyni to mając u boku mentora, który w naszej branży spełnia tak naprawdę wiele ról. Szczególnie ważne jest wsparcie mentora w drodze na ubezpieczeniowy Mount Everest, czyli MDRT.

Anna Śliwińska: „Jako mentor wielu edycji programów mentoringowych MDRT często obserwuję, że adepci na członków MDRT szukają tajemniczego sekretu na to, jak być świetnym sprzedawcą. Utożsamiają sukces z jakąś konkretną cechą, którą trzeba nabyć, aby sprzedawać więcej. Prawda jest taka, że talent do sprzedaży to nie wszystko. Należy zrozumieć, że trudne zadania, w tym przypadku sprzedaż i opieka nad klientem, stanie się łatwiejsza wraz z praktyką i nabywanym doświadczeniem”.

Mentor to połączenie trenera, szkoleniowca, coacha, kolegi i nauczyciela. Najważniejsze w całym procesie mentoringu są chęci i zaangażowanie mentee. Mentoring nic nie pomoże, jeśli mentee nie będzie otwarty na zmiany i nie zaakceptuje faktu, że niektóre elementy pracy wymagają poprawy lub doszlifowania. Podążanie przez mentee za radami mentora pomaga w uniknięciu szeregu błędów oraz skraca drogę do osiągnięcia sukcesu.

Przemysław Ciołak – Doradca Ubezpieczeniowy. W tym roku po raz pierwszy uzyskał tytuł członka MDRT: „Przede wszystkim bardzo pragnąłem zostać członkiem MDRT. Wyznaczyłem sobie cel, podzieliłem go na mniejsze wyzwania miesięczne i tygodniowe, co ułatwiło pracę. Bardzo pomogło mi także uczestnictwo w mentoringu MDRT. Obcowanie na co dzień z innymi agentami, którym „się chce”, wyzwala dodatkowe pokłady ambicji i motywacji, zwłaszcza w gorszych chwilach”.

W roku 2021 członkostwo MDRT osiągnęło aż 35 agentów Avivy:

Wojciech Kopacz, Janina Abramska, Danuta Równiak, Izabela Konieczna, Barbara Mąkowska, Tomasz Kojder, Kamil Kluczek, Ewa Kleinschmidt, Krzysztof Pałubicki, Andrzej Tomaszewski, Ewa Wieczorkowska, Małgorzata Zajączkowska, Marek Adamczyk, Ryszard Zawadzki, Janusz Czernicki, Bolesław Trybuchowski, Piotr Beczek, Mieczysław Studniarz, Anna Śliwińska, Alina Chochowska, Małgorzata Cegiełkowska, Paweł Skotnicki, Alicja Orzechowska, Elżbieta Kuczkowska, Ewa Pędzich-Ościłowska, Karolina Najgrodzka, Agnieszka Pytyś, Przemysław Koch, Edyta Dziankowska, Przemysław Ciołak, Mirosław Ożóg, Adrian Czernicki, Katarzyna Jackowska, Jacek Janicki, Wojciech Paszylk.

Tak silne grono osób przynależących do międzynarodowego stowarzyszenia MDRT to powód do dumy. Mocno trzymamy kciuki również za tych, którzy dążą do osiągnięcia członkostwa.


Marta Gurtat Specjalista ds. Szkoleń